27 січня 2025 року представники Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника взяли участь у робочій нараді у Ворохтянській територіальній громаді щодо розвитку туристичної галузі Надвірнянського району. Представники вісьмох територіальних громад, а також представники районної та обласної влади у невимушеній атмосфері обговорили актуальні питання розвитку туристичної галузі.
Учасників привітали директор департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації Олександр ЗРАЙКО, голова Надвірнянської райдержадміністрації Петро ХМЕЛЬОВСЬКИЙ та голова Ворохтянської селищної територіальної громади Олег ДЗЕМ’ЮК.
Голова райдержадміністрації Надвірнянського району Петро ХМЕЛЬОВСЬКИЙ вважає, що такі зустрічі є вкрай необхідні для того щоб випрацювати дієві кроки щодо розвитку туристичної галузі Надвірнянського району.
У своєму виступі доктор історичних наук, професор, декан факультету туризму ПНУ Володимир ВЕЛИКОЧИЙ звернув увагу на основні проблеми розвитку туристичної галузі у територіальних громадах. Він наголосив, що лише за умови об’єднання зусиль громад, бізнесу та академічної спільноти можна досягти позитивних змін туристичної галузі Надвірнянського району.
Директорка Проєктно-освітнього центру розвитку інновацій та інвестицій в регіоні «АГЕНТИ ЗМІН» ПНУ, доцентка кафедри фінансів Світлана КРОПЕЛЬНИЦЬКА у підсумковому виступі заходу акцентувала увагу на сильних та слабких сторонах туристичної галузі Надвірнянського району, його найгостріших проблемах та можливостях, також запропонувала рекомендації щодо покращення розвитку туристичної галузі представлених територіальних громад, в тому числі через створення туристичних кластерів, розширення позасезонних видів туризму, залучення міжнародного фінансування та використання цифрових технологій для промоції.
Світлана КРОПЕЛЬНИЦЬКА також звернула увагу на потребі формування проєктного середовища в області, яке б дозволило максимально використовувати можливості всіх діючих грантових програм для реалізації проєктів, в т.ч. у туристичній сфері. З цією метою слід об’єднати зусилля щодо створення сервісної екосистеми проєктного менеджменту та інновацій в регіоні. (https://docs.google.com/presentation/d/17J9dqpMpKpn_Ohtm8mGFpXY5zulJfNRD/edit?usp=sharing&ouid=110822415811304314786&rtpof=true&sd=true)
Учасники наради мали також можливість ознайомитись з ключовими туристичними локаціями Ворохтянської громади та зануритись глибше в атмосферу Гуцульщини, відвідавши приватний музей «Фієрія Карпатського Духу» родини Зарецьких.
Джерело: портал ПНУ