20 травня 2025 року у Карпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні виклики та тенденції розвитку фінансової системи».
Метою конференції було об’єднати наукову спільноту для обговорення актуальних тенденцій і викликів у сфері публічних, корпоративних та міжнародних фінансів, а також напрацювання підходів до забезпечення фінансової стійкості, безпеки та цифрової трансформації економіки України в умовах воєнних дій, економічної нестабільності, зокрема трансформацій глобального фінансового середовища, та глобальних викликів.
Співорганізаторами конференції виступили:
- Карпатський національний університет імені Василя Стефаника
- ГО «Агенти змін-ІФ»
- Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана
- Національний університет “Чернігівська політехніка”
- Університет Григорія Сковороди в Переяславі
- Херсонський національний технічний університет
- Одеський національний університет імені І.І. Мечникова
- Національний університет «Києво-Могилянська академія»
- Національна академія статистики, обліку та аудиту
- Львівський торговельно-економічний університет
- Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
За програмно-реєстраційними даними у конференції очно та онлайн взяли участь 176 учасників, серед яких: 10 докторів наук, 21 кандидатів економічних наук, 8 аспірантів, а також 88 студентів – здобувачів освітнього рівня бакалавр та магістр.
Учасниками конференції стали представники наукових спільнот таких міст України, як: Івано-Франківськ, Київ, Переяслав, Херсон, Чернівці, Львів, Вінниця, Чернігів, Полтава.
З вітальним словом до учасників та учасниць звернувся к.мед.н., професор, проректор з науково-педагогічної роботи Карпатського національного університету імені Василя Стефаника Едуард Лапковський, побажавши конструктивної атмосфери, плідної співпраці та нових професійних ідей у межах конференції.
Від імені декана економічного факультету до учасників/ць конференції звернулася к.е.н., доцент Тетяна Мигович, яка наголосила на актуальності порушених тем і важливості наукової співпраці.
Ключові напрямки роботи науково-практичної конференції та організаційні аспекти представив модератор заходу — д.е.н., професор, заступник завідувача кафедри фінансів Роман Щур.
Учасників привітали також представники співорганізаторів: Світлана Кропельницька – директорка Проєктно-освітнього центру «Агенти змін» ПНУ, к.е.н., доцент кафедри фінансів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Тетяна Майорова – професор кафедри корпоративних фінансів і контролінгу Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, Максим Дубина – професор, завідувач кафедри фінансів, банківської справи та страхування Національного університету «Чернігівська політехніка», Лариса Сідельникова – професор, завідувач кафедри фінансів, обліку та оподаткування Херсонського національного технічного університету.
Результати своїх наукових досліджень представили: Віктор Мельник – професор кафедри фінансів Університету Григорія Сковороди в Переяславі, Михайло Кужелєв – професор, професор кафедри фінансів Національного університету «Києво-Могилянська академія», Вікторія Руденко – професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Вінницького навчально-наукового інституту економіки ЗУНУ, Артур Жаворонок – доцент кафедри фінансів і кредиту Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Оксана Цюпа – доцент, доцент кафедри фінансів Прикарпатського (Карпатського) національного університету імені Василя Стефаника, Тетяна Мединська – доцент, доцент кафедри фінансів, економічної безпеки, банківської справи та страхового бізнесу Львівського торговельно-економічного університету.
Робота конференції проводилась за такими напрямами:
- Публічні фінанси та фіскальна політика в умовах економічної нестабільності
- Корпоративні фінанси: стратегічне управління в умовах турбулентності
- Фінансова безпека держави та боротьба з відмиванням коштів і фінансуванням тероризму в сучасних умовах.
- Банківська система та небанківський сектор в умовах цифрової трансформації
- Ринок страхування: сучасні тренди та перспективи розвитку
- Фондові ринки: виклики та можливості для інвесторів
- Цифрова економіка та її вплив на фінансову систему
- Інновації у сфері фінансових технологій
- Роль міжнародних фінансових відносин у розвитку національної економіки
- Фінансовий контроль та аудит у сучасних умовах
- Механізми залучення інвестицій і проєктна діяльність в умовах сьогодення
Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні виклики та тенденції розвитку фінансової системи» підтвердила високий науковий рівень представлення матеріалів і стала платформою для обговорення актуальних проблем публічних і корпоративних фінансів, податкового адміністрування, інвестування, монетарного регулювання, фінансової безпеки та міжнародної фінансової підтримки. У межах конференції було представлено ґрунтовні доповіді, присвячені трансформаційним перспективам податкової системи, формуванню нової парадигми інвестування в умовах глобальних трансформацій, використанню монетарних важелів на ринку праці, податковому контролю як інструменту протидії ухиленню від оподаткування, а також питанням міжнародної фінансової допомоги Україні в умовах війни. Окрема увага була зосереджена на розвитку ринку кредитних послуг, стратегічному фінансовому плануванню на середньострокову перспективу, цифровізації фінансового сектору та інноваціям у фінансових технологіях. Участь у конференції взяли провідні вчені з різних регіонів України, які об’єдналися навколо ідей посилення фінансової стійкості держави та формування ефективної моделі функціонування фінансової системи в умовах викликів сьогодення.
Документи конференції:
Наказ про організацію та проведення конференції
Збірник тез конференції